Сакральні дерев’яні споруди Польщі

В Польщі налічується величезна кількість сакральних споруд. Старовинні монастирі, дерев’яні церкви, різноманітні каплиці, глиняні костьоли протестантів, величезні абатства, базиліки, всього і не перелічиш. Можна лише сказати точно, що Польща наділена незліченною кількістю релігійної архітектури. Пам’ятки захоплюють своєю красою, розмірами, їхніми багатими оздобленнями, деколи лякають своєю незвичною архітектурою, розчулюють та дивують давньою історією.

Велика кількість дерев’яних храмів зараз працюють в якості музеїв, знаходяться під хорошим захистом та входять до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Хоч зараз в храмах і не проводяться літургії, проте у великі свята вона завжди є і велика кількість вірян охоче присутні.

1. Церква Різдва Пресвятої Богородиці — греко-католицька парафіяльна церква, збудована ще у 1615 р. в с. Хотинець (Польща). Внесена до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО разом з іншими дерев’яними церквами Польщі та України. Вона вважається однією з небагатьох діючих храмів, які пережили війну. Церква повністю зроблена з дерева, із зрубу.

2. Церква Архангела Михаїла — давній храм Польської православної церкви в с. Туринське, виконаний у лемківському стилі. Як і храм Пресвятої Богородиці, також внесена до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також до списку об’єктів на “Шляху дерев’яної архітектури в Підкарпатському воєводстві”.

3. Церква святої Параскеви, дерев’яна, збудована в першій половині XVII ст. Як і попередні храми, також входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 

4. Церква святої Параскеви у с. Квятонь це колишній греко-католицький храм, збудований в другій половині XVII ст. Вважається, одним з найбільш збережених дерев’яних храмів, який виконаний в лемківському стилі. Також входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

5. Церква Покрова Пресвятої Богоматері — церква в с. Овчари, збудована у 1653 р. і вважається однією з найдавніших церков та належить до найкращих взірців лемківського стилю. Використовується, як греко-католиками, так і римо-католиками. Внесена до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

6. Церква святого Якова — колишній греко-католицький храм в с. Поворозник. Вважається класичним взірцем лемківського стилю. Сам храм оточений кам’яними мурами зі статуями святих.

7. Церква Архангела Михаїла — греко-католицький дерев’яний храм у с. Брунари 1830 р. Давній, належить до взірця класичного лемківського зодчества. З 2013 р. внесений до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

8. Церква Архангела Михаїла в с. Смільник, дерев’яна в бойківському стилі, раніше була греко-католицькою, зараз римо-католицька. Перша згадка про храм датується ще 1589 р. Храм занесений до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Відкривайте Польщу, разом з ТК “Андреоллі – тур”.

Зателефонуйте
Loading...