Польща – скарбниця архітектурних пам’яток

Польща – це скарбниця пам’яток архітектури та мистецтва, різноманітних галерей та виставок, театрів, фортів, які поєднані з чудовою природою навколо, музичних фестивалів і не тільки. Польща настільки цікава, що кожен поціновувач знайде щось для себе. І все це завдяки полякам, які достойно будують сучасну економіку та піклуються про свою спадщину.

Для поціновувачів “Сталкера” та індустріального туризму, пропонуємо ознайомитись з фортами, а саме з фортами Перемишля. Сліди, які залишились після військової активності, були надійно приховані від сторонніх очей, але не зараз, адже тепер, форти перетворили в справжні музеї. Ще у воєнні часи, склалось враження, що Перемишль, розташований таким чином, що з легкістю виконував обов’язки вартового, тобто охороняло дорогу з будь-якої точки  і першим приймало ворожий напад. Хоча до нього не так просто було дістатись, адже довкола міста були форти, вали, різноманітні пастки, міцні брами та бастіони.

У 1968 р, було офіційно оголошено, що форти є пам’ятками оборонного зодчества, а також вони включені в Національну програму з захисту та збереження архітектури оборони.  Кожна з фортець наповнена своєю легендою та історією, які варті уваги.

Форт Борек – один з головних артилерійських фортів зовнішнього кільця австрійської фортеці “Перемишль”. Добре збережені казарми, а також в’їздна брама.

Форт Саліс Согліо – один з найвідоміших, артилерійських фортів, побудований в формі п’ятикутника. Мав цікаве розташування захисних споруд, адже гармати перебували на валі, який знаходився вище казарм, також на валі були розташовані сховища для бойового резерву.

Форт Летовня – найкраще збережений. На даний час, там приватна експозиція, а в майбутньому планується відкриття тематичного готелю.

екскурсії в польщу, форти польщі, польща за один день, поїхати в польщу

Форт Ожеховце – спочатку був артилерійським фортом. У 1896 р., його було обстріляно артилерією, а вже потім інженери провели відповідну модернізацію, що і спонукало їх зробити форт броньованим. На даний час, збережено два капоніри.

Форт Дуньковічки – головний форт, який розташований на Півночі, його призначення було, захищати дорогу з Радимна. Так і форт Ожехоіце, спочатку, був артилерійським, але після модернізації став броньованим. Що цікаво, на форт було здійснено більше ніж 500 атак, але не зважаючи на це, зараз він в досить хорошому стані.

екскурсії в польщу, форти польщі, польща за один день, поїхати в польщу

Можливо у Вас виникне думка, а для чого мені знати про ці форти, яке я взагалі маю відношення до історії польського міста? Насправді, не все так очевидно, адже територія, на якій розташовані форти, є територією нашої спільної історії та культури, тому що місто Перемишль кінця ХІХ-го — початку ХХ-го ст., було типовим містом Західної Галичини.

Пориньте у історію, разом з ТК “Андреоллі – тур”.

 

Зателефонуйте
Loading...