Індустріальний туризм: перспектива та розвиток

Об’їздили всю Європу, скупались у всіх морях та океанах світу і не знаєте, що ще може Вас здивувати? А ми знаємо – це індустріальний туризм. Моторошно, космічно, високо та надзвичайно захоплююче.

Історія індустріального туризму почалась ще на початку зародження туристичного бізнесу. Його основною метою вважаються дослідження закинутих будівель, таких, як занедбані житлові будинки, колишні промислові, військові об’єкти, міста-примари, інженерні споруди, форти, а також під час таких прогулянок, можна отримати дозу естетичного задоволення та піднесеного настрою.

В світі налічується з десяток найпопулярніших об’єктів, в які хотілося б хоч раз потрапити, не оминуло це і Україну, а саме, відоме місто Прип’ять з Чорнобильською АЕС, а в сусідній Польщі, любителі військової тематики, можуть відвідати форти Перемишля, часів Першої світової війни. Плюс таких мандрівок в тому, що під час їх огляду, Ваше здоров’я в безпеці, небезпеку можуть представляти хіба, обвалення конструкції, бездомні собаки, кліщі в лісі або хімічні забруднення, що трапляється в край рідко. Тому це ідеальні місця для фотографів, руферів, дігерів, любителів фільму “Сталкер”, події якого розвиваються в зонах відчуження або ж просто для шукачів пригод.

А тепер розберемо кожен вид по порядку: 

1. Найпоширеніший вид індустріального туризму – це відвідування закинутих об’єктів, таких як недобудовані промислові споруди, різні підприємства, військові об’єкти, міста привиди та райони, форти. Але варто враховувати, що такий вид туризму пов’язаний зі значним ризиком для Вашого здоров’я. Адже небезпеку можуть представити раптові обвалення будівельних конструкцій.

2. Території, які знаходяться під охороною, діючі зони та зони, які не призначені для перебування людей. В таких місцях необхідна спеціальна підготовка та екіпіровка. Також варто врахувати, що така діяльність пов’язана з порушенням чинних законодавчих актів. Головна мета таких відвідин – це звісно ж, отримати порцію адреналіну, а також психічне задоволення, від того, що Вам вдалось проникнути на заборонену територію.

3. “Дігери” або дослідники підземних споруд. Сама назва походить від слова “to dig”, що в перекладі означає копати. Цей вид туризму властивий для любителів підземних споруд (каналізаційні колектори, дренажні системи, підземні річки, станції-примари на лініях метро). Також дігерів часто порівнюють зі спелеологами (дослідники штолень та печер штучного та природного походження).

4. “Руфінг” або прогулянки по дахах будівель і споруд. Один з найнебезпечніших видів туризму зі зрозумілих причин. Поширений у великих містах, адже піднявшись на високу точку, можна споглядати захоплюючі краєвиди міських пейзажів та природи.

5. Ще один цікавий вид – це похід до десакралізованих об’єктів релігійного характеру. Занедбані храми, монастирі, є одночасно історичними артефактами. В першу чергу це пам’ятки архітектури і зодчества, тільки вони є німими свідками зміни корінних основ світогляду людства.

6. Пасивний індустріальний туризм. Цей вид туризму, чудово підійде для людей, які не надто полюбляють нелегально проникати та досліджувати індустріальні об’єкти. Їм достатньо іти по прокладеному туристичному маршруті або ж споглядати здалеку і це правильно, адже власна безпека понад усе.

7. Урбанізм або любов до міських пейзажів. Саме слово “Urbanus”, означає міський. В цьому випадку, ми розглядаємо цей вид, як любов до міських ландшафтів та пейзажів, об’єктів певного архітектурного стилю. Сюди ж можна віднести любов фотографів до дорожніх розв’язок, старовинних вуличок або ж до доріг, які не використовуються.

8. Індустріальна археологія проводить дослідження різних змін, які відбуваються в розвитку суспільства з одного боку та промисловості і технологій з іншого. Також працює над збереженням матеріальних свідчень індустріального розвитку суспільства. У деяких країнах при університетах навіть існують кафедри індустріальної археології. P.S. На фото польське місто Холм, яке Ви можете відвідати разом з нами.

Відкривайте містичні місця, разом з ТК “Андреоллі – тур”

Зателефонуйте
Loading...